Strona główna

Blog - Usługi dźwigowe | Transport ciężki i samochodowy: Toruń

Blog

Od czego zależy udźwig żurawia?

żuraw

Żurawie to dość często wykorzystywany na budowie sprzęt budowlany, który usprawnia przenoszenie i montaż tonażowych, bądź wielkogabarytowych konstrukcji budowlanych, materiałów budowlanych czy przedmiotów. Chcąc wynająć żuraw samojezdny, dobrze jest zwrócić uwagę na jego parametry. Ważny jest nie tylko zasięg ramienia, ale również udźwig żurawia. Dziś zajmiemy się drugim z kluczowych parametrów niezwykle ważnych podczas prac z żurawiem. Zobaczmy zatem, od czego zależy udźwig żurawia?

Czytaj więcej: Od czego zależy udźwig żurawia?

Co zaliczamy do odpadów budowlanych i poremontowych?

żuraw

Budowa domu lub remont często wiąże się z powstaniem licznych odpadów. Burząc ścianę lub wymieniając płytki czy panele gromadzi się gruz, resztki cegieł oraz kafelek. Aby móc kontynuować dalsze prace remontowe, należy pozbyć się powstałych odpadów. Zanim to zrobimy, warto wiedzieć, które z nich należą do odpadów budowlanych i poremontowych i w jaki sposób je zutylizować.

Czytaj więcej: Co zaliczamy do odpadów budowlanych i poremontowych?

Rola i znaczenie koparek na placach budowy

koparka na placu budowy

Teren budowy to wydzielone i najczęściej ogrodzone miejsce, na którym przeprowadzane są roboty budowlane. Jednym z pojazdów, bez których trudno wyobrazić sobie dzisiejszą branżę budowlaną są koparki. Wypożyczane przez nas maszyny budowlane sprawdzą się między innymi przy wykopach pod fundamentami, makroniwelacjach oraz pogłębianiu rowów melioracyjnych. Szeroki zakres zastosowania koparek sprawia, że ich pomoc na budowie jest nieoceniona.

Czytaj więcej: Rola i znaczenie koparek na placach budowy