Strona główna

Blog - Usługi dźwigowe | Transport ciężki i samochodowy: Toruń

Blog

Rodzaje wykopów budowlanych

jordanki

Rodzaje wykopów budowlanych

Prace budowlane wymagają często odpowiedniego przygotowania terenu. W zależności od lokalizacji, typu podłoża oraz planowanych działań, mogą one przybierać różne formy. Jakie rodzaje wykopów budowlanych wyróżniamy? I w jaki sposób są one tworzone? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czytaj więcej...

Wykorzystanie koparek przy budowie wykopów

koparka

Wykorzystanie koparek przy budowie wykopów

Koparki to jeden z najczęściej wykorzystywanych sprzętów budowlanych. Są niezastąpione przy różnego rodzaju pracach ziemnych i budowach, gdzie ważna jest efektywność i szybkość działania. Do czego dokładniej są przydatne? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czytaj więcej...

Na czym polega transport ponadgabarytowy?

transport ponadgabarytowy

Na czym polega transport ponadgabarytowy?

Przewóz ładunków niestandardowych jest częścią transportu drogowego, ale nie tylko. Dostarczenie wszelkich towarów ponadnormatywnych, uzależnione jest od dobrej współpracy i organizacji pracy. Na czym polega transport ponadgabarytowy? Dowiedz się, czytając dalej.

Czytaj więcej...

Kiedy najczęściej sięga się po dźwigi samochodowe?

dźwigi samochodowe

Kiedy najczęściej sięga się po dźwigi samochodowe?

W przypadku prac na wysokości niezwykle istotne jest dobranie technik i metod pracy do charakteru zlecenia. Wielokrotnie istnieje konieczność wykorzystania do ich przeprowadzenia dźwigów samochodowych. Do jakiego rodzaju robót warto skorzystać z usług dźwigowych?

Czytaj więcej...

Czy gruz budowlany to materiał podlegający recyklingowi?

guz na wyburzeniu

Czy gruz budowlany to materiał podlegający recyklingowi?

Segregacja odpadów poremontowych pozwala w dużej mierze odzyskać materiały nadające się do powtórnego wykorzystania po poddaniu ich procesowi recyklingu. Chodzi nie tylko o folie, czy też szeroko ujęte tworzywa sztuczne, stal czy też drewno, ale również gruz. W jaki sposób można go ponownie wprowadzić do obiegu?

Czytaj więcej...

Jak przebiega proces alokacji maszyn przemysłowych? - Blog

alokacja maszyn

Jak przebiega proces alokacji maszyn przemysłowych?

W zarządzaniu, ekonomii często mamy do czynienia z terminem określanym jako alokacja zasobów. Zwykle planowanie sposobu ich wykorzystania w firmie rozpatrywane jest celem poprawy funkcjonowania firmy, zwiększenia jej przychodów, bez konieczności drastycznego zwiększania poziomu kosztów, gdyż to zakłóciłoby tendencję wzrostową zysku przedsiębiorstwa. A jak proces alokacji przebiega w odniesieniu do maszyn przemysłowych?

Czytaj więcej...

W których pracach najlepiej sprawdzają się koparko-ładowarki?

koparka

W jakich typach prac sprawdzają się koparko-ładowarki?

Prace ziemne wymagają różnego rodzaju sprzętu i maszyn, które poradzą sobie z dużą ilością ziemi, gruzu czy przenoszeniem ciężkich elementów. Jednym z częściej wykorzystywanych do tego urządzeń są koparko-ładowarki. Dzięki nim prace na budowie przebiegają sprawnie, bez opóźnień i obejmują większy obszar. W jakich sytuacjach potrzebujemy ich najbardziej?

Czytaj więcej...

Jak przygotować zakład przemysłowy do demontażu maszyn?

zakład

Jak przygotować zakład przemysłowy na demontaż maszyn?

W każdym zakładzie przemysłowym niezależnie od jego charakteru i branży, w jakiej działa, konieczne może okazać się zdemontowanie używanego tam sprzętu. Jest to wyjątkowo skomplikowane zadanie, zwłaszcza jeśli maszyna jest częścią linii produkcyjnej. Przeszkodą są rozmiary i waga takiego urządzenia, jego połączenie z innymi oraz konieczność użycia do tego specjalistycznego sprzęty. Jak się za to zabrać?

Czytaj więcej...

Od czego zależy udźwig żurawia? - Maksymalne obciążenie maszyny

żuraw

Od czego zależy udźwig żurawia?

Żurawie to dość często wykorzystywany na budowie sprzęt budowlany, który usprawnia przenoszenie i montaż tonażowych, bądź wielkogabarytowych konstrukcji budowlanych, materiałów budowlanych czy przedmiotów. Chcąc wynająć żuraw samojezdny, dobrze jest zwrócić uwagę na jego parametry. Ważny jest nie tylko zasięg ramienia, ale również udźwig żurawia. Dziś zajmiemy się drugim z kluczowych parametrów niezwykle ważnych podczas prac z żurawiem. Zobaczmy zatem, od czego zależy udźwig żurawia?

Czytaj więcej...