Podczas jakich prac sprawdzają się ładowarki teleskopowe?

Ładowarki teleskopowe to uniwersalne i wielozadaniowe wózki podnośnikowe ze zmiennym wysięgiem. Ze względu na swoją wysoką wydajność znajdują bardzo częste zastosowanie podczas różnego rodzaju prac.

Ładowarki teleskopowe powszechnie wykorzystywane przy robotach budowlanych

Trudno wyobrazić sobie realizację robót budowlanych bez ładowarki teleskopowej. Wykorzystywane są do załadunku, rozładunku czy przeładunku palet. Sprawdzają się podczas wymagających zadań związanych z transportem wszelkiego rodzaju materiałów sypkich, jak np. kruszywa, a także innych elementów, np. stalowych konstrukcji, drewna, kamieni czy elementów betonowych. Ponadto dzięki zastosowaniu platform roboczych istnieje możliwość przekształcenia ładowarek w praktyczne podnośniki, pozwalających na realizację zadań na wysokościach. Mogą zostać też wyposażone w akcesoria, które pozwolą im na przejęcie części zadań standardowych koparek.

Budownictwo to jedna z podstawowych branż, w których ładowarki teleskopowe stanowią niezastąpioną pomoc. Bez problemu radzą sobie z pracą na nierównym terenie, nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Znacząco ułatwiają i usprawniają ciężką pracę fizyczną, co wpływa na skrócenie czasu realizacji przedsięwzięć — nawet tych najbardziej wymagających.

Ładowarki teleskopowe to maszyny wydajne i niezawodne. W naszej ofercie dostępne są modele, które zapewniają udźwig do nawet 5000 kg, zasięg do przodu 18 m i maksymalną wysokość podnoszenia ładunku do 21 m. Mogą być wyposażone w osprzęt dodatkowy zwiększający zakres ich zastosowań, w tym m.in. łyżkę ładowarkową (1.0 m3), łyżkę do okopowych (2.5 m3), widły do palet, pojemnik do betonu, hak obrotowy, zamiatarkę z systemem zraszającym, kosz do transportu ludzi rozkładany do 4 m.

Ładowarki teleskopowe — inne przykłady zastosowania

Branża budowlana to nie jest jedyną dziedziną, w której zastosowanie znajdują ładowarki teleskopowe. Oprócz tego powszechnie wykorzystywane są między innymi w gospodarstwach rolnych, pracach kopalnianych, w przemyśle drzewnym, ogrodnictwie czy przy pracach komunalnych.