> Ladowarki

Frakcjonowanie Kruszyw

 

Przesiewacze kruszywa

 

Przesiewacze kruszywa są to maszyny, które służą do rozdzielania sypkich materiałów, takich jak na przykład piasek, żwir, czy też węgiel. Zajmujemy się profesjonalnym frakcjonowaniem kruszyw przy użyciu mobilnego przesiewacza Sandvik QA331. Jest to jedna z najlepszych maszyn na rynku o niezwykle wysokiej wydajność. Doskonale sprawdza się we frakcjonowaniu różnych kruszyw budowlanych, węgla i innych materiałów sypkich.

 
  • wydajność do 330 ton/h, 
  • kosz zasypowy o pojemności 8m3, 
  • waga całkowita 26800 kg.

 

Przesiewanie kruszyw składa się z kilku ważnych etapów. Na samym początku przesiewacz usuwa się z zebranych kruszyw zanieczyszczenia, takie jak części gliny, czy też ziemi. Ważne jest, aby był on precyzyjny i odporny na uszkodzenia. Następnym etapem jest podział kruszyw na frakcje, czyli części, które będą gotowe do dalszej obróbki. Niekiedy uzyskane frakcje grupuje się zgodnie z przeznaczeniem i wielkością. Ostatnim etapem przesiewania kruszyw jest rozdzielenie materiałów na poszczególne grupy, które powinny być zgodne z wymaganiami produkcyjnymi.

 

Podczas pracy nasi specjaliści używają nożyc kruszących i nożyc tnąco kruszących, które najczęściej stosuje się podczas prac wyburzeniowych lub rozbiórkowych. Nożyce są wykonane z trwałych materiałów, dzięki czemu mogą sprawnie przecinać żeliwne i betonowe elementy. Nożyce tnąco kruszące są też często wykorzystywane do fragmentacji stalowych i twardych elementów. Są one wyposażone w specjalne szczęki, które mogą się obracać i ciąć nawet najtwardsze elementy konstrukcyjne.