Specyfika transportu HDSP

rzedsiębiorstwa zajmujące się transportem mogą korzystać z rozmaitych rozwiązań. Na uwagę zasługuje między innymi transport HDS, który jest oparty na samochodach ciężarowych. Na czym dokładnie polega, jakie pojazdy są do niego wykorzystywane, gdzie znajduje zastosowanie oraz jakie korzyści płyną z wyboru HDS?

Na czym polega transport HDS? 

Transport HDS jest jednym z rozwiązań, które mają do wyboru przedsiębiorcy pracujący z dużymi ładunkami. Należy o nim wiedzieć przede wszystkim, że jest oparty na samochodach ciężarowych z HDS, czyli z hydraulicznym dźwigiem samochodowym. Dzięki niemu możliwe jest sprawne i bezpieczne załadowywanie bardzo ciężkich ładunków. Najczęściej jest wykorzystywany do pracy z:

  • kontenerami,
  • meblami o dużych gabarytach,
  • bloczkami betonowymi,
  • innymi materiałami budowlanymi o znaczącej masie czy wielkości.

Warto również wspomnieć o tym, że takie pojazdy są wyposażone w wywrót hydrauliczny (jedno- lub trójstronny). Co w praktyce oznacza, że można je stosować również do szybkiego rozładunku sypkich materiałów, co znacząco przyspiesza prace.

Dlaczego warto zdecydować się na transport HDS?

Ze specyfiki transportu HDS można wywnioskować, że rozwiązanie niesie za sobą wiele zalet. Przedsiębiorcy doceniają go głównie za to, że jest niedrogi. Dzieje się tak, ponieważ nie ma konieczności osobnego wynajmowania samochodu ciężarowego oraz żurawia. Istotna jest też wspomniana wcześniej oszczędność czasu.

W przypadku regularnego załadowywania i rozładunku towarów zauważalna będzie znacząca optymalizacja czasu w porównaniu do tego, ile trzeba go poświęcić przy angażowaniu ludzi. To również wygoda. Jedno urządzenie wystarczy, aby przeprowadzić wszystkie prace niezbędne do relokacji towarów. Transport HDS obejmuje zarówno załadunek, jak i przewóz oraz rozładunek towarów.