Jak działają nożyce kruszące?

Na etapie rozbiórek i wyburzeń wykorzystywane są maszyny ciężkie, a także specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu niezbędne prace mogą zostać wykonane w szybki i bezpieczny sposób. Jednym z ważnych narzędzi, które znajdują zastosowanie podczas wyburzeń i rozbiórek, są nożyce kruszące. Dzięki nim możliwe jest m.in. „przecinanie” betonu. Jak działają nożyce kruszące? Podpowiadamy.

Nożyce kruszące - przydatne urządzenie hydrauliczne

Nożyce kruszące to jedno z wielu narzędzi, które znajdują zastosowanie na etapie usuwania budynków murowanych oraz różnych konstrukcji betonowych z posesji. Charakteryzują się prostą budową, która oparta jest na dwóch szczękach. Za ich sprawne działanie odpowiadają siłowniki. Dzięki temu, że mamy do czynienia z urządzeniem hydraulicznym, nożyce kruszące doskonale radzą sobie z bardzo twardymi materiałami, umożliwiając nie tylko kruszenie betonu, ale także bezproblemowe przecinanie stalowego zbrojenia, o ile do tej pracy zostaną wybrane specjalne nożyce tnąco-kruszące. Na możliwości zastosowania nożyc kruszących wpływa m.in. maksymalna siła kruszenia elementów betonowych i szerokość rozwarcia szczęk.

Działanie nożyc kruszących a możliwości ich zastosowania

Nożyce kruszące znajdują dość szerokie zastosowanie. Doskonale sprawdzają się podczas wspomnianych już wcześniej prac wyburzeniowych i rozbiórki różnych budynków oraz konstrukcji z betonu. Co więcej, nożyce kruszące znajdują zastosowanie na etapie sortowania gruzu i sprzątania terenu po wyburzeniach i rozbiórkach. Warto pamiętać, że choć urządzenie to ma dość uniwersalne zastosowanie, to zawsze powinno być używane w sposób zgodny z przeznaczeniem. Co to oznacza? Nożyce kruszące służą do kruszenia betonu i nie mogą być używane np. do uderzania w betonowe elementy w celu ich rozbicia.